FAQ - Nejčastěji 
kladené dotazy

Když narazíte na zajímavý projekt, přirozeně se o něm toužíte dozvědět co nejvíc! Přečtěte si odpovědi na ty nejčastější a nejdůležitější dotazy. Pokud vás i nadále něco zajímá, můžete se nás zeptat na [email protected]

Jak vstoupit do Earnia

Jak se zaregistrovat
a verifikovat v Earniu?

Jak nakoupit
prostředky v Earniu?

Jak alokovat
USDC v Earniu?

 Více o Earniu

Co je Earnio?

Earnio je auditovaný produkt, který využívá potenciálu kryptoměn v souladu se současnými regulacemi. Earnio obchoduje na kryptoměnových trzích pomocí automatizovaných a poloautomatizovaných obchodních strategií.

Cílem Earnia je umožnit podílet se na výnosech z rychle se rozvíjejícího kryptoprostředí i klientům, kteří nemají tolik času věnovat se vlastnímu obchodování.

Jak Earnio funguje?

Pokud máte své kryptoměny, nebo pokud si je přímo v Earniu zakoupíte přes integrovanou aplikaci Transak, můžete je Earniu půjčit. Earnio s nimi bude obchodovat a vám náleží fixní odměna za to, že jste nám kryptoměny půjčili.

Je Earnio regulované a má nějakou licenci?

Earnio je produktem řecké společnosti Probinex IKE. Společnost Probinex IKE je registrována u Hellenské komise pro kapitálový trh jako poskytovatel služeb virtuálních aktiv. Činnosti s virtuálními aktivy jsou řízeny podle ustanovení řeckého zákona týkajícího se 5. směrnice proti praní špinavých peněz a jsou pod dohledem Hellenské komise pro kapitálový trh. Společnost provozující Earnio má tedy licenci VASP (Virtual Asset Service Provider licence). Máme licenci pro poskytování služeb jako kryptosměnárna a jako kustodiální poskytovatel peněženek.

Jaký je rozdíl mezi Earnio Fix a Earnio Dynamic?

Earnio FIX funguje na principu půjčky. Na základě této půjčky klientovi náleží odměna ve výši od 1 % do 2 % měsíčně. Earnio FIX má fixní dobu trvání 12 měsíců, která začíná běžet první den následujícího měsíce po zadání alokace. V Earnio FIX není možné jít do mínusu.

Earnio Dynamic funguje na principu správy virtuálních aktiv. Na základě vstupu do programu Earnio Dynamic klient dává Earniu do správy své kryptoměny a s těmi následně Earnio obchoduje. Za to klientovi náleží odměna odpovídající 30% až 50% podílu z měsíčního výsledku obchodování. V případě záporného výsledku správy virtuálních aktiv klient na svém účtu nese tuto ztrátu v plné výši. Výpovědní lhůta pro Earnio Dynamic je 3 měsíce a začíná běžet první den následujícího měsíce po zadání dealokace. Po dobu této výpovědní lhůty klientům nenáleží žádná odměna, ani se nepodílí na případné ztrátě.


 Registrace a ověření účtu

Jak se zaregistrovat?

Vstup do Earnia je jednoduchý. Na registračním odkazu zadejte e-mail, se kterým se chcete registrovat, a uveďte kód doporučení, pokud vám Earnio někdo doporučil a sdělil vám svůj kód.

Následně si pozorně přečtěte jednotlivé dokumenty a obchodní podmínky, potvrďte je a klikněte na Zaregistrovat se. Potom už jen označte, zda je vám více než 18 let a jaký typ účtu si chcete otevřít. V dalším kroku stačí zvolit své heslo. Po potvrzení hesla vám na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při registraci, přijde zpráva, v níž je potřeba ověřit svůj účet. Odkaz vás po ověření přesměruje na stránku, kde se už můžete přihlásit pomocí zadané e-mailové adresy a zvoleného hesla.

Jak se verifikovat?

Aktivace dvoufázového ověření

Po přihlášení do Earnia klikněte na Nastavení dvoufaktorového ověření, uveďte své telefonní číslo a nechte si poslat SMS. Kód z SMS poté přepište do aplikace.

Tím se vám aktivuje dvoufázové ověření a od této chvíle vždy, když se budete přihlašovat nebo dělat nějakou důležitou operaci, vám Earnio pošle SMS.


Ověření totožnosti

Pro ověření totožnosti si už dopředu připravte výpis z bankovního účtu (případně fakturu za elektřinu, plyn, vodu) ve formátu PDF a občanský průkaz. Připomínáme, že pro ověření totožnosti není možné použít snímky obrazovky a screenshoty. Fakturu nebo bankovní výpis lze také vyfotit, na fotografii musí být zřetelný celý list dokumentu s adresou, nikoliv jen jeho část (například jen hlavičku s vašimi údaji a údaji poskytovatele služby nebo banky).

Přihlaste se do svého Earnio účtu a klikněte na Ověření totožnosti. V aplikaci zvolte jazyk Czech, následně se vám jazyk verifikace přepne do češtiny.

Poté je potřeba souhlasit s prohlášením a také si nezapomeňte přečíst zásady ochrany osobních údajů a prohlášení o věku. Pokud máte hotovo, klikněte na Pokračovat. Z tabulky potom vyberte zemi, která vydala váš občanský průkaz.

Následně je potřeba verifikovat svoji totožnost. Pro ověření totožnosti je nutné nahrát občanský průkaz nebo pas a poté nahrát dokument pro ověření adresy. Tento dokument může být výpis z účtu nebo faktura za elektřinu, vodu nebo plyn či internet. Musí obsahovat vaše jméno a adresu. Pro ověření dokumentů není možné použít snímky obrazovky.

Potom už stačí jenom vyfotit svou tvář. V případě, že se vám nepodařilo ověřit totožnost pomocí tohoto postupu, nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese [email protected].


Dotazník

Po ověření totožnosti je potřeba projít ještě krátkým dotazníkem, abychom vás lépe poznali a mohli vám nabídnout ty nejvhodnější služby. Nemusíte se obávat, jedná se jenom opravdu o ty nejzákladnější otázky.

Jaké dokumenty jsou potřeba k registraci?

Pro verifikaci vaší totožnosti budeme potřebovat váš občanský průkaz nebo pas a dokument pro ověření adresy. Tento dokument může být výpis z bankovního účtu nebo faktura za elektřinu, vodu, plyn nebo internet a nemůže být starší než 3 měsíce. Dokument musí obsahovat vaše jméno a adresu.

Jak dlouho trvá proces verifikace?

Proces verifikace je velice rychlý a nezabere vám víc než pár minutek. Navíc probíhá v reálném čase, takže nemusíte zdlouhavě čekat na odpověď. Pokud se vám registrace nepovedla, můžete nás kontaktovat na [email protected] a my vám pomůžeme s dokončením.

Jak můžu svůj účet zrušit?

Pokud chcete svůj účet u Earnio zrušit, prosím napište nám na [email protected]

Jak získat v Earniu vyšší level?

Po registraci do služby Earnio, ověření totožnosti, tel. čísla a zodpovězení otázek v dotazníku získáte kompletní přístup ke svému účtu Earnio.

Pokud máte tokeny PBX uzamčené v programu StayKing, můžete díky nim získat v Earniu vyšší odměny.
Stačí, když své účty vzájemně propojíte.

Ve svém Earnio účtu klikněte v nabídce na "Nastavení" a poté vyberte "Profil".
Odtud stačí sjet až na konec stránky a propojit účty. Stačí tam zadejte svůj e-mail, který používáte v aplikaci StayKing.
Na tento e-mail vám přijde odkaz (zkontrolujte také záložku SPAM), na který je třeba kliknout.

Během několika hodin budou vaše účty propojeny.
A máte hotovo, nyní můžete v Earniu alokovat.


 Vklady, výběry, alokace, dealokace a realokace.

Jak vložit kryptoměnu USDC do Earnia z vlastní kryptoměnové peněženky?

Pokud do Earnia chcete vložit přímo své USDC, které jste předtím získali například na některé z kryptoměnových burz, postupujte následovně:

Na hlavní stránce klikněte na Vklad, vyberte měnu USDC a poté uvidíte adresu peněženky, kam budete posílat své USDC. Pozor, jedná se o adresu na blockchainu Binance Smart Chain. USDC tedy posílejte jako token BEP-20.

Pokud pro zaslání USDC tokenů použijete jakýkoliv jiný blockchain, mohlo by dojít k jejich nenávratné ztrátě.

Na zobrazenou adresu, začínající na 0x..., je potřeba odeslat USDC tokeny. Vklad bude připsán na váš zůstatek do 24 hodin, obvykle však dříve. Za vklad USDC do Earnia si na straně Earnia neúčtujeme žádné poplatky.

Jak vložit prostředky do Earnia, pokud nemám žádnou kryptoměnu?

Earnio pracuje s kryptoměnou USDC, kterou si můžete koupit přímo v Earnio rozhraní prostřednictvím aplikace Transak. Po provedení platby se vám USDC automaticky připíše na váš Earnio účet. Jedná se o stablecoin, tedy kryptoměnu, která za stabilních podmínek drží hodnotu 1 USD.

Pro první nákup kryptoměny klikněte na tlačítko Vklad a vyberte měnu EUR. Poté klikněte na velkou ikonu Nákup USDC.

Zde můžete zadat částku, za kterou chcete nakupovat kryptoměnu USDC. Poté zvolte metodu nákupu. U každé z nich se zobrazí poplatek, který aplikace Transak účtuje za nákup. Můžete zvolit jak platbu kartou, tak platbu metodou SEPA v eurech.

Následně potvrďte nákup a můžete přejít k ověření své totožnosti v aplikaci Transak. Nejdříve budete fotit svůj občanský průkaz. Ujistěte se, že jsou všechny údaje správné a následně bude potřeba nafotit svou tvář. Po pár minutách aplikace vyhodnotí vaše dokumenty a registraci.

Poté můžete přejít k samotné platbě.

 

Nyní se stačí vrátit zpět na vklad a projít procesem nákupu. Zadejte sumu, za kterou chcete nakoupit, zvolte platební metodu a potvrďte nákup. V dalším kroku je potřeba uhradit platbu a poté kliknout na I have paid.

V případě, že jste zvolili nákup pomocí SEPA platby, tak adresa příjemce je:
Name: Light Technology Limited
Address : 1 Hammersmith Broadway
City : London, UK
Branch : Modulr FS Limited
Postcode : W69DL

Aplikace Transak zpracuje váš nákup obvykle do 1 - 3 dnů, může to být ale i mnohem rychleji. Někdy to trvá jenom pár minut. Závisí to zejména na tom, jestli vaše banka podporuje instantní SEPA platbu. Průběh transakce můžete sledovat přímo v aplikaci Transak. Najdete tam i historii svých transakcií.

Po zpracování se vám USDC připíší na váš zůstatek a vy je poté můžete alokovat.

Co je USDC?

USDC je centralizovaný stablecoin. Je to kryptoměnový ekvivalent dolaru. Protože Earnio disponuje licencí VASP, která mu umožňuje nakládat s kryptoměnami, pro transakce v Earniu využíváme právě tuto kryptoměnu. Více o stablecoinech si můžete přečíst ZDE.

Jak funguje Earnio směnárna?

V rámci svého klientského účtu můžete směnit EUR na USDC. To vše bez využití aplikací třetích stran, které vyžadují dodatečné KYC ověření. Celý proces v rámci naší směnárny zvládnete rychle, jednoduše a pohodlně během pár kliknutí.

Nakoupil jsem USDC prostřednictvím aplikace Transak. Kdy můžu očekávat, že se mi USDC připíšou na mojí peněženku v Earniu?

Rychlost připsání USDC závisí na tom, jakou metodu platby jste zvolili. Pokud nakupujete platební kartou, USDC budou připsány v průběhu pár minut. Pokud jste zvolili SEPA platbu a vaše banka podporuje instantní SEPA platbu, vaše USDC budou taktéž připsány v průběhu několika minut. Pokud vaše banka instantní SEPA platbu nepodporuje, vaše platba bude zpracována poté, co vaše prostředky dorazí na účet společnosti Transak.

Po připsání na vaši peněženku můžete své prostředky alokovat.

Jaká je minimální výše alokace?

Minimální výše úvodní alokace, se kterou lze vstoupit do Earnia, je 1000 USDC. Další dodatečné alokace mají pak následně minimální výši 100 USDC. Tyto USDC si můžete poslat ze své vlastní kryptoměnové peněženky, nebo si je koupit přímo v rozhraní Earnia pomocí aplikace Transak. 

Jaká je maximální výše alokace?

Maximální výše alokace do Earnia je 250 000 USDC. V případě, že chcete alokovat větší množství, kontaktujte nás na [email protected].

Jak mohu alokovat prostředky do Earnia?

Videonávod

Poté, co se vám prostředky podaří úspěšně vložit na peněženku v Earniu USDC, je ještě potřeba je alokovat. Stačí kliknout na Alokace. Na další obrazovce můžete zvolit, kolik USDC chcete alokovat, a zvolit typ produktu. Odměny se vám automaticky každý měsíc připíšou na dostupný zůstatek, pokud jste nezvolili možnost realokace.

Jak můžu ukončit svou alokaci?

Earnio FIX končí autoamticky po uběhnutí doby jeho trvání, která je 12 měsíců. Po skončení doby budete mít své USDC dostupné na zůstatku a můžete si je vybrat na svou peněženku, nebo prodat přes aplikaci Transak.

Jak mohu zvýšit svůj potenciální výnos?

Pokud chcete dosáhnout vyšších výnosů, vložte své PBX tokeny do prémiového věrnostního programu StayKing. Jedná se o program určený pro držitele tokenů PBX a klienty mateřského projektu Probinex. Vstupem do StayKingu také získáte výhodnější podmínky pro účast v Earniu. 

Zároveň máte jedinečnou příležitost podílet se na úspěchu všech dalších budoucích produktů společnosti Probinex. Kromě toho můžete také získat odměny v závislosti na výkonnosti projektu a znásobit tak počet svých tokenů.

Musím dokládat původ prostředků?

Pokud částka alokace v součtu překročí hodnotu 15 000 EUR jsme povinni ověřit původ finančních prostředků, které budou pro alokaci použity. Původ prostředků můžeme ověřovat i individuálně na základě interních předpisů o ŕízení rizik a provádění zásad dle AML předpisů.

Co je to realokace?

Realokace je způsob jak své výnosy z Earnia znovu zpátky automaticky alokovat do Earnia a ty vám budou taky vydělávat. Při úvodní alokaci prostředků máte možnost zvolit, kolik procent výnosů tedy chcete realokovat. Nemusíte to tak dělat každý měsíc manuálně, proces proběhne automaticky.

Příklad: Když alokujete prostředky v lednu a nastavíte si realokaci na 100%, tak v únoru vám odměny přijdou na Earnio peněženku a hned se automaticky znovu odešlou do alokace, kde začnou pracovat od března. Stejně to bude fungovat i následující měsíce.

U Earnia FIX aktuálně automatická realokace není možná, spuštění této funkce je naplánováno na nejbližší měsíce.

Pokud chcete procenta realokace změnit, stačí na hlavní stránce v sekci "Detail Alokací" kliknout na "Upravit alokaci".
 


 Affiliate

Má Earnio affiliate program?

Doporučitelský program Earnia je přehledný a jednoduchý.

Základní úrovní je úroveň Lite - jakmile vaši doporučení klienti začnou díky výsledkům Earnia získávat své odměny, získáte vy affiliate odměnu rovnající se 25 % z jejich odměn. Ta se nevyplácí z jejich odměn, ale z prostředků, které jsou ziskem Earnia.

Stejné možnosti pak má i vámi doporučený člověk. Pokud se tedy rozhodne někomu ukázat kouzlo kryptoměn a přivede jej, získává výše uvedenou odměnu 25 %, která je počítána úplně stejně jako vám.

Zde to však může být pro vás ještě zajímavější.

Můžete totiž získat ještě navíc 60 % z této jeho odměny. Tyto odměny jsou pak generovány ze všech, kdo budou ve vaší doporučitelské struktuře, a to až do úrovně deset. Jste-li tedy obklopeni šikovnými a aktivními lidmi, můžete toho využít.
Na tyto odměny ale dosáhnete pouze na úrovni Multi. Tuto úroveň získáte, když máte ve své síti více než 5 lidí, kteří mají spolu kumulativně alokováno alespoň 50 000 EUR nebo máte uzamčeno v programu StayKing od projektu Probinex tokeny PBX v součtu Referenčních hodnot alespoň 5000 USD a získejte ihned Level Multi. (více informací získáte na stránce www.probinex.com)

Jak se zapojit do affiliate progamu?

Pro zapojení do affiliate programu stačí kliknout na Affiliate v levém menu.

Následně je potřeba shlédnout krátké tříminutové video a vyplnit krátký test o Earniu. Všechny podstatné informace z testu zazní právě ve videu. Odměny se Vám každý měsíc připíšou na Váš účet a budete je mít k dispozici.
 

Jak funguje affiliate program?

Když chcete někoho zapojit do Earnia, stačí jít v Earniu do sekce Affiliate a zkopírovat odkaz vašeho affiliate linku, přes který se můžou jiní zaregistrovat. Můžete jim také jenom poslat váš affiliate kód, který vyplní u registrace.

Jakmile vaši doporučení klienti začnou díky výsledkům Earnia získávat své odměny, získáte vy affiliate odměnu rovnající se 25 % z jejich odměn. Ta se nevyplácí z jejich odměn, ale z prostředků, které jsou ziskem Earnia.